سعید پورزادی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد گفت : بر اساس تاکیدات معاون اول رئیس جمهور برای مناطق آزاد و ۱۵ منطقه تجاری مبنی بر ایجاد شهر هوشمند، سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه پیش قدم بوده و اقدامات لازم را در جهت ایجاد شهر هوشمند انجام داده و پس از تدوین نقشه راه هوشمند سازی، آن را در جلسه هیات مدیره خود به تصویب رسانده است.

به گزارش کیش نیوز ، سعید پورزادی در آیین انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان فناوری اطلاعات ایران و این سازمان که در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد؛ با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص قرار گرفتن کشورمان در بین ۱۰ کشور فعال در حوزه هوش مصنوعی اظهار داشت: بر اساس تاکیدات معاون اول رئیس جمهور برای مناطق آزاد و ۱۵ منطقه تجاری مبنی بر ایجاد شهر هوشمند، سازمان منطقه آزاد کیش در این زمینه پیش قدم بوده و اقدامات لازم را در جهت ایجاد شهر هوشمند انجام داده و پس از تدوین نقشه راه هوشمند سازی، آن را در جلسه هیات مدیره خود به تصویب رسانده است.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اجرای طرح هوشمند سازی در برخی طرح‌های زیرساختی جزیره کیش اظهار داشت: این اقدامات در حوزه آب و برق کیش انجام شده است و با راه اندازی سامانه حمل و نقل عمومی گردشگری کیش، نسبت به توسعه این طرح در این منطقه اقدام خواهد شد.

 سرپرست  در ادامه افزود: برای کمک به حوزه فنی جزیره کیش نیازمند همکاری‌های بیشتر سازمان فناوری اطلاعات ایران هستیم و در این زمینه، آمادگی لازم برای حمایت از فعالیت‌های شرکت های دانش بنیان را داریم.

 وی با اشاره به ارائه بسازمان منطقه آزاد کیشرخی خدمات الکترونیک در جزیره کیش عنوان کرد: نصب دوربین های پلاک خوان و چهره خوان در مبادی ورودی فرودگاه و بندرگاه کیش، پایش تصویری، کنترل ترافیک، عبور و مرور خودروها و مدیریت توزیع شبکه آب از جمله خدمات الکترونیکی مورد استفاده در جزیره کیش است.

 سعید پورزادی با اشاره به اجرای ۱۰۰ درصدی فیبر نوری در جزیره هندورابی، آن را اقدامی ارزنده از سوی سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و گفت: این مهم به عنوان یکی از سرمایه گذاری های خوب در کشور انجام شده و در عین حال، رفع مشکلات نسل سوم تلفن همراه (۵G) و دکلهای تجمیعی با همکاری اپراتورهای تلفن‌همراه در حال انجام است.

 همچنین سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به روند روبه رشد ورود گردشگر به جزیره کیش در ایام نوروز،  بر تقویت و ارائه برخی خدمات  به شکل الکترونیکی به گردشگران در این ایام و‌ همچنین اجرای کامل نقشه جامع گردشگری جزیره کیش که به تصویب هیات مدیره سازمان هم رسیده است تاکید کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش