مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات کیش در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزشی در جهت ترویج فرهنگ مدیریت پسماند در مبدا یکی از مهم ترین عوامل افزایش مشارکت ساکنان کیش در زمینه  تفکیک پسماند در مبدا بوده است افزود: امسال در سایت بازیافت زباله این جزیره ۴۴ هزار و ۴۰۴ تن پسماند ساماندهی شده که ۳۴ درصد بازیافت، ۲۴ درصد دفن و ۳۲ درصد تبدیل به کمپوست شده است.

به گزارش کیش نیوز ، محسن نظر پور  در نشست خبری با خبرنگاران  با اعلام اینکه شرکت امسال در راستای عمل به وظایف اجتماعی خود  ۴۵۰ میلیارد ریال برای بهسازی اماکن آموزش و ورزشی این جزیره هزینه کرده است گفت:  ۱۰۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار برای بهسازی ۲۳ مدرسه دولتی و ۳۵۰ میلیارد ریال نیز برای بهسازی اماکن ورزشی مجموعه المپیک این جزیره هزینه شده است.

وی همچنین آسفالت ۱۲۷ هزار متر مربع از معابر، ۶۸ هزار متر مربع پیاده روسازی، نصب جدول ۳۰ هزار متر جدول، ادامه تکمیل عملیات عمرانی ساختمان جدید دادگستری و ساختمان اداری بیمارستان کیش را از دیگر اقدامات انجام شده توسط این شرکت در سال جاری اعلام کرد.

نظر پور با بیان اینکه در سال جاری ۱۸۸ مجوز ساخت و ساز برای  ۳۲۹ هزار متر مربع  بنا صادر شده است افزود: افزایش ۷۵ درصدی زیرساخت های تصفیه فاضلاب، لوله گذاری ۲۴ هزار متری آبیاری فضای سبز، تولید ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار بوته گل با صرفه اقتصادی ۶۰ میلیارد ریالی از دیگر اقدامات انجام شده توسط این شرکت است.

وی با اشاره به اینکه برگزاری دوره های آموزشی در جهت ترویج فرهنگ مدیریت پسماند در مبدا یکی از مهم ترین عوامل افزایش مشارکت ساکنان کیش در زمینه  تفکیک پسماند در مبدا بوده است افزود: امسال در سایت بازیافت زباله این جزیره ۴۴ هزار و ۴۰۴ تن پسماند ساماندهی شده که ۳۴ درصد بازیافت، ۲۴ درصد دفن و ۳۲ درصد تبدیل به کمپوست شده است.