با بهره برداری از خط هفتم گاز سراسری جهت مصرف در واحد های نیروگاهی کیش، سالانه 300 میلیون لیتر گازوئیل صرفه جویی می شود.

به گزارش کیش نیوز ، ابوالفضل صدرائیه مدیرعامل شرکت آب و برق کیش در جریان بازدید سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با تشریح عملکرد شرکت آب و برق کیش گفت: با توجه به برطرف شدن مشکلات ایستگاه بالا دستی از خط هفتم گاز سراسری، از مهر ماه امسال مصرف سوخت گازوئیل قطع شده است و تمام سوخت مصرفی ۸ واحد نیروگاهی از گاز انتقالی تامین می شود.

وی تاکید کرد: با انتقال گاز به جزیره کیش سالانه ۳۰۰ میلیون لیتر گازوئیل صرفه جویی می شود و با توجه به این که گاز سوخت اولیه و اصلی توربین های گازی است از لحاظ بهره برداری، پایداری واحدها و تعمیر و نگهداری کمک موثر می کند که بتوانیم برق پایدار و مطمئن تری به مشترکین تحویل دهیم.

 مدیرعامل شرکت آب و برق کیش خاطر نشان کرد: طول عمر بالای قطعات، کاهش استهلاک و آلودگی هوا از مزیت های استفاده از  گاز به عنوان سوخت واحد های نیروگاهی است.

گفتنی است جزیره کیش دارای ۸ واحد نیروگاهی به ظرفیت اسمی ۲۷۰مگا وات است که در فصول سرد با ۴۰ درصد ظرفیت و از اول خرداد تا اول آبان با ۱۰۰ درصد ظرفیت فعالیت می کنند.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش