مهندس پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در بازدید از سطح جزیره، بر بهسازی فضا و منظر شهری، زیبا سازی سواحل و توسعه فضای سبز بلوارها و میادین جزیره برای استقبال از گردشگران نوروزی تاکید کرد.

به گزارش کیش نیوز ، سعید پورزادی به همراه جمعی از مدیران این سازمان، ر بازدید از سطح جزیره کیش، زیبا سازی سواحل گردشگر پذیر از جمله حد فاصل کلبه هور تا کشتی یونانی را در دستور کار فوری قرار داد.

سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در این خصوص گفت: اصلاح و نصب پايه چراغ روشنايي، توسعه فضاي سبز، بهسازی و ایجاد امكانات بازی کودکان، ساخت آلاچیق های متناسب با اقلیم کیش، نوسازي مبلمان شهري و نورپردازي مناسب در سواحل گردشگري کیش موجب تسهیل دسترسی ساکنان و گردشگران و بهره مندی آنها از مواهب طبیعی می شود.

وی همچنین در بازدید از اسکه تفریحی سفین، دستورات لازم درخصوص تعمیر و نگهدای این اسکله، ساماندهی جایگاه های فروش اغذیه، بلیت شناورهای تفریحی و جلوگیری از ورود خودرو به حریم اسکله را صادر کرد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از منطقه مسکونی سفین جدید بازدید کرد و این منطقه، به دلیل سیمای ناهمگون با بافت منطقه و ساختار نامناسب روشنایی معابر، در طرح ساماندهی سازمان قرار گرفت.

پورزادی با تاکید بر حفظ بافت های قدیمی کیش و تاثیر آن بر جذب گردشگر، خواستار در اولویت قرار گرفتن اقداماتی از جمله اصلاح روشنایی و ساماندهی توزیع برق، اجرای سنگ فرش، زیبا سازی و بهسازی بافت منطقه سفین جدید در حوزه عمرانی کیش شد.

در ادامه این بازدید، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از روند آماده سازی ورزشگاه المپیک کیش و زمین های فوتبال مطلع شد و بر تسریع عملیات اجرایی طرح های ورزشی تاکید کرد، همچنین ساماندهی محوطه ، تامین روشنایی و حفظ و گسترش فضای سبز این مجموعه را به متولیان امر ارجاع داد.

تعمیر و نگهداری اسکله بزرگ تفریحی یکی دیگر از اقدامات عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش است که سعید پورزادی در بازدید از این اسکله، نکات لازم برای اجرای این مهم را به مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاههای منطقه آزاد کیش یادآور شد.

گفتنی است چمن هیبریدی زمین فوتبال شماره ۱ کیش به صورت کامل اجرا شده و آمادگی میزبانی از مسابقات را دارد، در کنار آن ساخت پیست تارتان و سیستم زهکشی و آبیاری این مجموعه با روش های نوین انجام شده است.

بهسازی فضای پیرامونی، اصلاح سیستم روشنایی و افزایش فضای رختکن ورزشکاران از ۴۰۰ متر مربع به ۱۳۰۰ متر مربع نیز از دیگر اقدامات انجام شده در این حوزه می باشد.

همچنین در بازدید از سواحل مرجان(حافظیه)، نکات اجرایی لازم جهت زیباسازی محوطه، حفظ سیمای شهری و جلوگیری از سد معبر، به مدیران حوزه مربوطه ارجاع شد.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش