در سالروز گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر، ساختمان اداری و دستگاه تصویر برداری C-ARM اتاق عمل بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با حضور سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش به بهره برداری رسید.

به گزارش کیش نیوز ، در راستای طرح توسعه فضای بیمارستان کیش و تفکیک فضای اداری از فضای درمان، ساختمان اداری این بیمارستان به مساحت ۸۷۰ متر مربع با حضور سعید پورزادی ، علیرضا ابراهیم پور معاون اقتصادی و زیربنایی سازمان،شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن و محسن نظرپور مدیرعامل شرکت عمران،آب و خدمات کیش، دکتر کامران فردوسی رییس بیمارستان و جمعی از مسوولان محلی افتتاح شد.

با گشایش ساختمان جدید اداری ، علاوه بر امکان اضافه شدن ۲۴ تخت در قسمت درمانی بیمارستان ،قسمت های مالی، پشتیبانی، پرسنل اداری، اسناد پزشکی، کنترل و بهبود کیفیت، بهداشت محیطی و حرفه ای بیمارستان کیش نیز در این ساختمان مستقر می شوند.

سازه ساختمان اداری بیمارستان کیش، بتنی و با سقف کوبیاکس است که ساخت آن توسط شرکت عمران، آب و خدمات از شرکت های تابعه سازمان منطقه آزاد کیش از شهریور ۱۴۰۱ آغاز شد.

همچنین در ادامه كامران فردوسي رييس بيمارستان كيش در آیین بهره برداری از دستگاه تصویر برداری C-ARM دیجیتال جهت اتاق عمل بیمارستان گفت: کاهش فشار به بیماران وتسهیل پروسه جراحی برای پزشکان، میزان اشعه کمتر به نسبت دستگاه های پرتابل رادیولوژی، دیجیتالی بودن تصاویر و عدم نیاز به کاست رادیولوژی، امکان تصویربرداری در حالت های مختلف از بیمار، نمایش فوری تصویر بعد از تصویر برداری بر روی نمایشگر، امکان آرشیو و انتقال تصاویر بر روی سیستم اطلاعات بیمارستان و امکان استفاده در انواع جراحی ها مخصوصا جراحی های ارتوپدی و مغز و اعصاب از جمله مزایای بکارگیری این دستگاه است.

وی با بیان این که CRM از دستگاه های مهم تجهیزات پزشکی بیمارستانی است؛ تاکید کرد: برای خرید این دستگاه که در ماه های پایانی سال قبل پیش پرداخت آن واریز شد؛ مبلغ ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه شد.

دستگاه CRM یک اسکنر تصویربرداری با اشعه ایکس است و نام این دستگاه از بازوی C شکل نشات گرفته که به منبع اشعه ایکس و دتکتور آن متصل است که توانایی های رادیوگرافی داشته و برای تصویربرداری در حین عمل جراحی استفاده می شود.

گفتنی است در راه اندازی دستگاه تصویر برداری C-ARM اتاق عمل بیمارستان کیش، علیرضا ابراهیم پور معاون اقتصادی و زیربنایی سازمان،شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن و محسن نظرپور مدیرعامل شرکت عمران،آب و خدمات کیش، دکتر کامران فردوسی رییس بیمارستان و جمعی از مسوولان محلی حضور داشتند.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش