سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در دیدار با سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران  با اشاره به تاکید برنامه هفتم توسعه در خصوص افزایش رشته های دانشگاهی گفت: در اسناد بالادستی و طرح های جامع کیش به عنوان یک منطقه اقتصادی بر توسعه علم و ایجاد ظرفیت های دانشگاهی تاکید و توصیه شده است

به گزارش کیش نیوز ، سعیدپورزادی در دیدار با سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران  با اشاره به تاکید برنامه هفتم توسعه در خصوص افزایش رشته های دانشگاهی گفت: در اسناد بالادستی و طرح های جامع کیش به عنوان یک منطقه اقتصادی بر توسعه علم و ایجاد ظرفیت های دانشگاهی تاکید و توصیه شده است.

پورزادی با اشاره به این موضوع که با همکاری دانشگاه تهران در راستای تولید و رسوب علم در جزیره کیش تلاش خواهیم کرد افزود: امروز شاهد فعالیت های بسیار خوب علمی در دانشگاه های جزیره کیش هستیم و محور جدیدی از فعالیت ها را برای توسعه و افزایش رشته های تحصیلی از جمله رشته هایی در راستای توسعه اقتصاد دریا با حمایت این دانشگاه انجام خواهیم داد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت: با توجه به ظرفیت ها و زیرساخت های بسیار خوب موجود در جزیره کیش می توانیم با همکاری دانشگاه ها به ویژه دانشگاه تهران تحولی در این منطقه ایجاد کنیم.

سید محمد مقیمی با اشاره به وجه اشتراک های این دانشگاه و منطقه آزاد کیش مبنی بر پیشبرد اهداف خود افزود: رویکرد مدیریت سازمان منطقه آزاد کیش توسعه این منطقه به عنوان  الگوی ویژه در راستای ایجاد یک شهر و منطقه دانش بنیان و مبتنی بر معرفت و دانش است و می تواند الگویی مناسب برای سایر دانشگاه ها و نهادهای اجرایی کشور محسوب شود.

مقیمی با تاکید بر مسوولیت پذیری اجتماعی عنوان کرد: دانشگاه تهران در تلاش است تا علاوه بر الگو بودن برای سایر دانشگاه ها از ظرفیت خود برای حل مشکلات کشور نیز استفاده کند.

رئیس دانشگاه تهران نیز در خصوص همکاری دانشگاه تهران و سازمان منطقه آزاد کیش در راستای توسعه رشته های دانشگاهی در جزیره گفت: دانشگاه تهران با برخورداری از اساتید مجرب در زمینه های مختلف علمی و ظرفیت مطلوب جزو سیصد دانشگاه برتر و فعال دنیا قرارگرفته است.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش