سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در جلسه ای با حضور سرپرست اداره آموزش و پرورش جزیره، بر تسریع در روند افزایش فضای های آموزشی با توجه به ورود دانش آموزان جدید مقطع ابتدایی در سال تحصیلی تاکید کرد.

به گزارش کیش نیوز ، نشست بررسی وضعیت سرانه آموزشی جزیره، با حضور سعید پورزادی سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش، محسن نظر پور مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات، مهدی ادیبان سرپرست معاونت توسعه مدیریت سازمان، صالح بهرام پور سرپرست آموزش و پرورش کیش، رضا اردلان مدیر امور فرهنگی و آموزشی معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان و دیگر نمایندگان حوزه های مربوطه برگزار شد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن هفته معلم و قدردانی از مقام والای معلمی، به اهمیت بحث آموزش و پرورش در جزیره کیش اشاره کرد و گفت: امسال یکی از سیاست های سازمان در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری آموزش، توسعه فضاهای آموزشی، ارتقا کیفیت و محتوا سازی است.

وی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده و گزارشی که سرپرست آموزش و پرورش کیش در این جلسه ارائه کرد، نیاز به ایجاد سرانه و توسعه فضاهای فیزیکی در مدارس ابتدایی پسرانه و دخترانه به ویژه در بحث کلاس اولی ها می باشد.

سعید پورزادی تاکید کرد: با قید فوریت، یک تیم سه نفره در قالب “کمیته بررسی” متشکل از نمایندگان آموزش و پرورش، معاونت عمرانی سازمان و شرکت عمران، آب و خدمات، وضعیت موجود مدارس برای افزایش فضاهای آموزشی را از لحاظ سازه ای و معماری بررسی و گزارش مربوطه را جهت تصمیم گیری به سازمان ارائه کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر لزوم ارتقا کیفیت فضاهای آموزشی و جلوگیری از بروز نا رضایتی خانواده های دانش آموزان مدارس دولتی و غیر انتفاعی در مباحث آموزشی گفت: باید سرانه فضاهای آموزشی را از امسال تا سال ۱۴۰۵ ارتقا دهیم تا مشکل کمبود کلاس ها در منطقه آزاد کیش حل شود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه با اشاره به موضوع افزایش کلاس ها، افزود: فضای وسیع و محوطه بزرگ مدارس غیر انتفاعی الغدیر همچنین مدل طراحی آنها به گونه ای است که برای افزایش کلاس های درس با مشکل معماری و سازه ای مواجه نخواهیم بود و قابلیت افزودن ۸ کلاس را دارا هستند که طبق برآورد تا اول مهر به بهره برداری می رسند.

پورزادی در خصوص افزایش سرانه آموزشی سال ۱۴۰۲ تصریح کرد: با اضافه شدن ۸ کلاس به مدارس غیر انتفاعی الغدیر، اتمام ساخت مدرسه ۹ کلاسه شهید سیدین و ۱۲ کلاس دیگری که پس از تغییر کاربری یکسری از ساختمان های موجود سازمان برای توسعه فضاهای آموزشی در اختیار آموزش و پرورش قرار خواهد گرفت در مجموع، تعداد ۲۹ کلاس تا اول مهر به بهره برداری می رسد.

وی با بیان این که تمام تلاش سازمان و هدف گذاری آن در جهت برطرف شدن مشکل فضای آموزشی است اظهار داشت: با اضافه شدن این ۲۹ کلاس به سرانه آموزشی کیش، همچنان با مشکل کمبود کلاس درس در مهر ۱۴۰۲ مواجه خواهیم بود و این کمبود به دلیل عدم وجود توازن و تعادل طی ۹ سال گذشته در بحث سرانه آموزشی می باشد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه این مطلب اظهار داشت: برای بهبود این وضعیت، ۲ مدرسه دخترانه و پسرانه توسط خیرین در منطقه صدف(فاز۷) ساخته خواهد شد که در مرحله خاک برداری و پی ریزی است، همچنین سازمان منطقه آزاد کیش نیز در حال ساخت هنرستان ۱۸ کلاسه ای در لاین ترافیک و مدرسه ۱۸ کلاسه دیگری واقع در میدان آرین است که در مجموع این ۴ مدرسه، با ۵۴ کلاس تا مهر ۱۴۰۳ به سرانه فضاهای آموزشی جزیره اضافه خواهد شد.

تعیین پیمانکار واجد صلاحیت به منظور نگهداری تاسیسات مدارس و مساجد از سوی شرکت عمران، آب و خدمات نیز موضوع دیگری بود که سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در این نشست به آن اشاره کرد.

در پایان این نشست، به مناسبت هفته معلم از صالح بهرام پور سرپرست آموزش و پرورش کیش با اهدا لوح تقدیر قدردانی شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش