معاون ورزش و تفریحات سالم منطقه آزاد کیش در واکنش به برخی اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر لغو عضویت هیات‌های ورزشی این جزیره در مجامع فدراسیون‌های ورزشی، گفت: هیات‌های ورزشی کیش همچنان عضو رسمی مجامع فدراسیون‌های ورزشی است.

عزیزاله فرضی پور در گفت و گو با ایرنا با اعلام اینکه طی مذاکرات انجام شده با وزیر وقت ورزش و جوانان در سال ۱۴۰۱، کیش به عضویت مجامع فدراسیون‌های ورزشی درآمده است، اظهار کرد: با شناختی که وزیر وقت ورزش و جوانان از ورزش جزیره و زیرساخت‌های خوب کیش داشت، با علم به اینکه ورزش کیش پشتوانه ورزش قهرمانی کشور محسوب می‌شود، دستور تغییر آئین‌نامه هیات‌های ورزشی کشور را صادر و جزیره کیش به عضویت دائمی مجامع فدراسیون‌های ورزشی در آمد.

وی‌ ادامه داد: طبق مکاتبه رسمی از سوی دفتر مشترک فدراسیون‌های ورزشی، آئین‌نامه هیات‌های ورزشی به مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش ابلاغ شده است.

معاون ورزش و تفریحات سالم کیش در خصوص مشارکت رییس‌های هیات‌های ورزشی کیش در مجامع انتخاباتی فدراسیون‌ها بیان کرد: تابحال رییس‌های هیات‌های ژیمناستیک، کشتی، تنیس، ورزش‌های ناشنوایان، پینگ‌پنگ و انجمن‌های رزمی جزیره در مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های متبوع خود شرکت کرده‌اند.

فرضی پور همچنین افزود: فدراسیون‌های ورزشی بر اساس آیین ‌نامه تدوینی وزارت‌ ورزش که به آنان ابلاغ شده است، باید موضوع حق رای هیات‌های کیش را در مجمع عمومی عادی یا هیات رئیسه خود مطرح و مصوب کند تا رییس‌های هیات‌های ورزشی خود که در منطقه آزاد کیش فعالیت دارند، بتوانند در مجامع انتخاباتی فدراسیون حاضر و در رأی گیری نامزدهای احراز پست ریاست فدراسیون شرکت کنند.

وی از رسانه‌ها خواست تا قبل از انتشار هر گونه خبر، استعلام لازم از دستگاه‌های مربوطه را داشته باشند.

به گزارش ایرنا، معاونت ورزش و تفریحات سالم کیش در اطلاعیه‌ای نیز پیگیری قضایی جهت هرگونه نشر اکاذیب را برای خود محفوظ دانست.

  • منبع خبر : ایرنای کیش