مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست مشترک با سخنگوی قوه قضاییه و فعالان اقتصادی جزیره، بر لزوم مشارکت سرمایه‌گذاران در تصمیم گیری‌های مرتبط با قانون‌گذاری با هدف صیانت از قوانین سرمایه گذاری در مناطق آزاد تاکید کرد.

به گزارش  کیش نیوز ، در نشست سخنگوی قوه قضاییه با فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاران جزیره که با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش برگزار شد، رحیم سرهنگی با بیان اینکه اقدام قوه قضائیه در انجام سفرهای استانی برای رفع مشکلات مردم در دیدارهای مستقیم بسیار طرح ارزشمندی است، گفت: چگونگی صیانت از حقوق سرمایه گذاران نکته مهمی است؛ زیرا سرمایه گذاران در بدو ورود بر اساس قوانین آن منطقه آزاد نسبت به اجرای پروژه و انجام فعالیت هایشان اقدام می کنند.وی افزود: تغییر برخی قوانین براساس برداشت جدید قانونگذار و تعمیم آن از سرزمین اصلی به مناطق آزاد باعث تضییع حقوق سرمایه گذاران می شود؛ زیرا آنان بر مبنای قانون مناطق آزاد، سرمایه های خود را به کیش منتقل کرده اند.

سرهنگی در ادامه با اشاره به شعار سال و اهمیت مشارکت مردم در اقتصاد کشور اظهار داشت: چنانچه در دستگاه قضایی، بخشی ایجاد شود که پیگیر حقوق سرمایه گذاران باشد و یا از نظر و مشورت سرمایه گذاران در تصمیم گیری‌ها بهره گیری شود، موانع قانونی برای سرمایه گذاری و مشارکت مردم در کشور ایجاد نمی‌شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد: در فضایی که کشورهای همسایه در بحث جذب سرمایه گذاران و گردشگران ما بسیار موفق عمل کرده اند و با تسهیل قوانین سرمایه گذاری، درحال جذب سرمایه های کشور ما هستند، باید تلاش کنیم ضمن صیانت از اجرای قوانین چگونگی اداره مناطق آزاد، با بهبود شرایط قانونی، مشوق‌هایی برای فعالیت سرمایه‌گذاران فراهم کنیم.

رحیم سرهنگی در پایان گفت: درخصوص برخی قراردادها با توجه به اینکه خوانش‌های مختلفی نسبت به آنها اتفاق می‌افتد و اختلافاتی ایجاد می‌شود، در حال ساماندهی قراردادها و فرآیندها هستیم تا از این مساله جلوگیری کنیم.

در ادامه‌ی این نشست، سرمایه گذاران جزیره کیش در خصوص لزوم اجرای قوانین مناطق آزاد و مشکلاتی که به واسطه عدم اجرای این قانون و یا اعمال تغییرات در این قوانین برای سرمایه گذاران ایجاد شده است، مواردی را بیان کردند.

گفتنی است سخنگوی قوه قضاییه کشورمان همزمان با سفر رییس قوه قضاییه به استان هرمزگان، به جزیره کیش سفر کرد و علاوه بر برپایی میز خدمت و رسیدگی به مشکلات کیشوندان، در نشستی صمیمانه، به صورت مستقیم با سرمایه‌گذاران جزیره دیدار و گفتگو کرد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش