مدیر حسابرسی مالیاتی سازمان منطقه آزاد کیش در دیدار با اعضای هیئت مدیره جامعه بازاریان و بازرگانان کیش ، با تأکید بر ضرورت افزایش آگاهی و دانش مالیاتی فعالین اقتصادی گفت ؛ درصدد هستیم به منظور ایجاد تعامل سازنده با فعالین اقتصادی ، جلسات آموزشی تخصصی لازم در خصوص اعمال آخرین قوانین و قواعد مالیاتی و سایر موارد مورد نظر جامعه بازاریان و بازرگانان کیش را برگزار نماییم.

به گزارش کیش نیوز ، در نشستی که با حضور مدیر حسابرسی مالیاتی سازمان منطقه آزاد کیش و اعضای هیئت مدیره جامعه بازاریان و بازرگانان کیش برگزار شد ،مدیر حسابرسی مالیاتی جزیره نیز ضمن قدردانی از مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در خصوص برگزاری این نشست ، با تأکید بر ضرورت افزایش آگاهی و دانش مالیاتی فعالین اقتصادی گفت ؛ درصدد هستیم به منظور ایجاد تعامل سازنده با فعالین اقتصادی ، جلسات آموزشی تخصصی لازم در خصوص اعمال آخرین قوانین و قواعد مالیاتی و سایر موارد مورد نظر جامعه بازاریان و بازرگانان کیش را برگزار نماییم.
کمالی همچنین با تاکید بر سالم سازی مالیاتی افزود ؛ عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی بعنوان کتمان درآمد محسوب شده و راه را بر بخشودگی مالیاتی مؤدیان خواهد بست .
وی با یادآوری صفر شدن مالیات بیش از ۱۲۰۰ عضو جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در سال گذشته ، همکاری مؤسسه جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در معافیت مالیاتی این تعداد از مؤدیان را بسیار اثرگذار ارزیابی نمود.
مدیر حسابرسی مالیاتی سازمان منطقه آزاد کیش با بیان اینکه مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی برای اشخاص حقیقی تا ۱۵ مردادماه سالجاری تمدید شده است ، از مؤدیان مالیاتی و فعالین اقتصادی دعوت کرد با مشورت از کارشناسان خبره از فرصت ایجاد شده استفاده کامل را ببرند.

مدیرعامل جامعه بازاریان و بازرگانان کیش نیز در ادامه این نشست تخصصی با اشاره به رسالت اصلی جامعه بازاریان و بازرگانان کیش در خصوص آموزش اعضای خود ، برگزاری اینگونه نشست ها را برای افزایش سطح دانش مالیاتی مدیران بازارها ضروری و اجتناب ناپذیر دانست.

رحمان سادات نجفی همچنین با یادآوری چگونگی نحوه اداره بازارها بر اساس قانون تملک آپارتمان ها ، از اداره امور مالیاتی کیش خواستار عدم محاسبه شارژهای پرداختی غرفه داران بازارها بعنوان درآمد مشمول مالیات شد.

وی همچنین افزود ؛ با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور ، مهمترین دغدغه و نگرانی فعالین اقتصادی کیش ، چگونگی ارائه اظهار نامه مالیاتی می باشد که جامعه بازاریان و بازرگانان کیش با استفاده از دانش بروز کارشناسان خبره خود ، اظهارنامه های مالیاتی اعضای خود را دقیق و بصورت رایگان تنظیم و ارائه می نماید.

در ادامه این نشست تخصصی ، مدیران بازارها دغدغه ها ، سئوالات و ابهامات خود را بیان نموده و از راهنمایی مدیریت حسابرسی مالیاتی منطقه آزاد کیش بهره مند شدند.

  • منبع خبر : خبرگزاری خبرآنلاین