سفیر کوبا در تهران ضمن دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، پیشنهاد اجرای طرح های گردشگری سلامت و تولید محصولات دست ساز، تخصصی و ارزشمند کوبایی را ارائه داد.

به گزارش کیش نیوز ، “آلبرتو گونزالس کاسالس” سفیر کوبا در تهران، در راستای بهره مندی از تجربیات مسئولان این جزیره همچنین مراودات گردشگری و استقرار شرکت های تولیدی کوبایی در کیش با رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان گفتگو کرد.

“آلبرتو گونزالس کاسالس” سفیر کوبا در تهران گفت: اولین بار است که به کیش سفر می کنم و با دیدن ظرفیت های قابل توجه این جزیره علاقمند به همکاری های مشترک بین دو کشور هستم.

وی با اشاره به احترام و خونگرمی مردم جزیره کیش افزود: این منطقه از نظر آب و هوایی و شرایط گردشگری شباهت بسیاری به کوبا دارد بنابراین با دیدن جزیره کیش، ایده چند همکاری به ویژه در حوزه گردشگری به ذهن من رسید، چراکه کوبا برای سرمایه گذاری در صنعت گردشگری دیگر کشورها، بخش ویژه ای دارد که امکان تعاملات و همکاری ها در زیرمجموعه های این صنعت به ویژه گردشگری سلامت و بهداشت را پیگیری می کند.

“آلبرتو گونزالس کاسالس”  در ادامه این مطلب افزود: با هدف توسعه همکاری ها در حوزه  گردشگری سلامت، به تازگی دو بیمارستان در دوحه و یک بیمارستان در ابوظبی ایجاد کرده ایم و بسیار علاقمندیم که اینگونه سرمایه گذاری ها را با کمک مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش در این جزیره انجام دهیم.

سفیر کوبا در تهران با اشاره به وجود جزیره ای مشابه کیش در کوبا تصریح کرد: ما منطقه آزادی به اسم “ماریل” در شمال غرب هاوانا داریم که شباهت زیادی با کیش دارد، در همین راستا از آموزش و تجربیات شما برای مناطق آزاد خود بهره خواهیم گرفت تا با تعاملات و تبادل اطلاعات دو سویه همکاری های خوبی شکل گیرد.

“آلبرتو گونزالس کاسالس” با مثبت ارزیابی کردن موقعیت و ظرفیت های منطقه آزاد کیش، پیشنهاد تولید محصولات دست ساز، تخصصی و لوکس کوبایی با امکان صادرات به کشورهای حاشیه خلیج فارس همچنین ایده ای برای ایجاد یک رستوران غذاهای دریایی کوبایی در کیش را مطرح کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نیز در تشریح شرایط و ظرفیت های جزیره مرجانی کیش با بیش از ۵۰ هزار نفر جمعیت گفت: فضای مطلوب گردشگری کیش بستر را برای هر دو کشور درجهت مبادلات گردشگری وزیر مجموعه های این صنعت مهیا می سازد.

سرهنگی انجام فعالیت های مشترک در حوزه گردشگری سلامت را یکی از موارد مد نظر سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و افزود: کوبا یکی از کشور های پیشرو در حوزه دارو و پزشکی است و ما کمک های کوبا برای انتقال تکنولوژی های حوزه داروهای بایوتک به ایران را فراموش نمی کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: جزیره کیش دارای ۶ شهرک صنعتی است که یکی از این شهرک ها در حوزه تولیدات دارویی و لوازم آرایشی و بهداشتی فعالیت می کند و ما به واسطه فاصله بین کشورها از حضور و استقرار یکی از شرکت های تولید دارو با قابلیت صادرات در کیش استقبال می کنیم.

وی هزینه های ارزان نیرو، انرژی و معافیت سرمایه گذاران از مالیات را از نقاط قوت این منطقه آزاد برای سرمایه گذاری برشمرد و اظهار داشت:  در برنامه توسعه کیش، منطقه ای را به عنوان شهرک سلامت در نظر گرفته ایم که قرار است به حوزه سلامت، استقرار بیمارستان ها و‌هتل بیمارستان اختصاص می یابد و در این زمینه نیز بستر سرمایه گذاری را برای شما فراهم خواهیم کرد.

رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان با اشاره به اینکه سالانه گردشگران سلامت از کشور های قطر، دبی و ابوظبی به کیش سفر می کنند گفت: دریافت خدمات سلامت ارزان و به صرفه در ایران موجب شده تا گردشگران سلامت علاوه بر سرزمین اصلی به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش نیز مراجعه کنند.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش