دکتر سرهنگی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه همه جانبه جزیره ، بر حمایت از سرمایه‌گذاران از سوی دستگاه‌های متولی و اجرایی تاکید کرد.

به گزارش کیش نیوز ، دراین نشست رحیم سرهنگی با بیان اینکه لازمه رشد جزیره کیش حکمرانی خوب است گفت: اصل تفکر ونگرش ما براین اساس است که فلسفه وجودی مدیرعامل و سازمان منطقه آزاد کیش ایجاد بستر وشرایط مناسب برای فعالیت سرمایه گذاران وجذب سرمایه گذار جدید است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: ماهیت وجودی منطقه آزاد کیش هم بر اساس فعالیت سرمایه گذاران است و توسعه این جزیره به عنوان یک شهر بر مبنای سرمایه گذاری وفعالیت سرمایه گذاران انجام شده است ما نیز به عنوان تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش در نشست هایی که پیرامون مشکلات کیش با مسئولان کشوری داریم درتلاش هستیم توجه آنان را معطوف به این موضوع کنیم که حیات کیش به حضور سرمایه گذاران و افزایش فعالیت آنان وابسته است.

وی تصریح کرد: مسیری که درکیش طی شده مطابق با سیاستهای ایجادی منطقه آزاد کیش نبوده است لذا نحوه نگرش به توسعه این جزیره روندی همانند دیگر شهرها داشته وفرآیندها به تبع این نوع نگرش به وجود آمده است در حالیکه تفکر ونگرش صحیح درمورد کیش باید اینگونه باشد که مبنا واصل توسعه جزیره کیش جذب سرمایه و پایداری سرمایه گذار است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش درادامه بیان داشت: همین نگرش نادرست باعث شده به توسعه جزیره کیش به عنوان یک شهر پرداخته شود درحالیکه باید با دیدگاه جذب سرمایه گذاری فرآیندها درکیش تعریف می شد . این اصلاح رویه امروز درحالی در دست انجام است که علاوه بر اصلاح فرآیندهای ناکارآمد گذشته، باید برای رفع مشکلاتی که سالها است پروژه ها و سرمایه گذاران با آنها روبرو هستند را رفع کنیم و البته در مسیر این اقدامات دشوار وزمانبر، نیاز به مشارکت جدی جوامع واصناف با سازمان منطقه آزاد کیش است و این مشارکت هم مبتنی برهمدلی اعضای این جوامع واصناف با یکدیگر است.

سرهنگی تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد کیش در دو بخش درحال انجام اقدامات اساسی است بخش اول حل مشکلات وموانع در حوزه بالادستی که به صورت مستمر با برگزاری جلسات با مسئولان و نهادهای کشوری دردست انجام است و بخش دوم در حوزه داخلی جزیره کیش است که دراین زمینه همانطور که بارها گفته شده تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش از مشارکت بخش خصوصی برای رفع موانع و اصلاح فرآیندها استقبال می کند.

دبیر انجمن سرمایه گذاران وکار آفرینان جزیره کیش نیز دراین نشست با اشاره به خوشنامی، سلامت ، تخصص و رفتارحرفه ای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان پشتوانه های ارزشمندی که باعث افزایش امید وانگیزه درجزیره کیش شده است گفت: سرمایه گذاری بخش خصوصی شریان اصلی اقتصاد جزیره کیش است و درسایه رفع موانع و حمایت از سرمایه گذاران، همه کیش و کشور از رونق اقتصادی حاصله منتفع می شوند.

محسن قریب با بیان اینکه اراده تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش در حل مشکلات کیش باعث شده امیدواری کیشوندان وسرمایه گذاران به بهبود شرایط بیشتر شود افزود: جزیره کیش نیازمند مدیران جسور است تا با صراحت وشفافیت از منافع کیش دفاع و نسبت به رفع موانع اقدام کنند و دراین مسیر انجمن کارآفرینان وسرمایه گذاران جزیره، همراه و حامی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش هستند.

وی درپایان ابراز امیدواری کرد با تلاش های تیم مدیریتی سازمان منطقه آزاد کیش برای رفع موانع سرمایه گذاری، ضمن بهبود شرایط برای فعالیت سرمایه گذاران قدیمی کیش، انگیزه لازم برای حضور سرمایه گذاران جدید نیز فراهم شود.

گفتنی است ایجاد باشگاه سرمایه گذاران کیش با محوریت تعامل مستقیم با مدیرعامل و معاونان سازمان منطقه آزاد کیش به منظور گفتگوی صمیمانه و حل مشکلات در سایه تعامل ومشارکت از پیشنهادات مطرح شده توسط مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بود که با استقبال سرمایه گذاران مواجه شد.

لازم به ذکر است در اولین نشست رفع موانع سرمایه گذاری جزیره کیش ، موضوعات شهرک های صنعتی، گلخانه ها و یکی از پروژه های مسکونی طرح و توسط معاون اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش بررسی و درخصوص اقدامات وراهکارهای رفع مشکلات این حوزه ها پاسخگویی شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش