مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست هم اندیشی با برخی از نمایندگان هتل ها و تور اپراتورها بر حذف واسطه ها در صنعت گردشگری کیش تاکید نمود و گفت : با محقق شدن این مهم کیشوندان و گردشگران با نرخ مناسب می توانند خرید کنند و تور اپراتورها و چارتر کنندگانی که حلقه اصلی صنعت گردشگری هستند به یک تعادل می رسند و با طرحی مدون به طور حتم شاهد رونق گردشگری خواهیم بود.

به گزارش کیش نیوز ، این نشست هم اندیشی به ریاست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با برخی از نمایندگان هتل ها و تور اپراتورها که  در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد؛ ضمن اشاره اجمالی به پیگیری های صورت گرفته از وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت راه و شهر سازی در خصوص ممنوعیت فروش چارتری و همچنین به خاطر موقعیت خاص جزیره در زمینه اهمیت طرح های جایگزین گفتگو و تبادل نظر شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که در شرایط های متفاوت جزیره باید از طرح های جایگزین برای حفظ و ارتقا سطح صنعت گردشگری برخوردار باشند، خاطر نشان کرد: اجرای طرح مشعل و پیش بینی تور اپراتورهای حرفه ای دیگر برای ارائه خدمات شایسته از ابتدای سفر تا انتهای سفر به مقصد جزیره کیش یکی از اقدامات موثر برای رونق بخشی به حوزه گردشگری است.

به گفته سرهنگی تور اپراتورها مجموعه های حرفه ای و خلاقی هستند که می توانند به عنوان یک استار تاپ در حوزه صنعت گردشگری نقش آفرینی کنند.

سرهنگی در ادامه سخنان خود، افزود: با نظارت فراگیر سازمان منطقه آزاد کیش بر عملکرد تور اپراتورها به طور حتم در راستای حل مشکلات موجود گام های موثری خواهیم برداشت چرا که مهمترین ترین حلقه صنعت گردشگری؛ تور اپراتور ها هستند که با تخصص خاص این حوزه را مدیریت می کنند.

وی، اظهار داشت: علاوه بر گرمای تابستان با کوچک شدن سبد خرید مردم و کاهش سفرها که تاثیر پذیری از مسائل اقتصادی می باشد و از سوی دیگر معرفی گسترده جاذبه های گردشگری کشورهای همسایه سبب ترغیب مردم به این مقاصد گردشگری شده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در تکمیل سخنان خود، بیان داشت: با نرخ گذاری مطلوب اجناسی که واردات آنها به داخل کشور ممنوع است و با معرفی گسترده جاذبه های گردشگری کشورهای همسایه؛ شاهد خروج ارز از مملکت و آسیب زدن به بازارهای داخلی هستیم.

رحیم سرهنگی، گفت: چارتر کنندگان با اختصاص سرمایه قابل توجهی در این صنعت مشغول فعالیت هستند که با ممنوعیت فروش چارتری؛ از یک نقطه ای که به تعادل مشخصی رسیدند شرایط حاضر تعادل را تحت تاثیر خود قرار داده است.

سرهنگی با تاکید بر حذف واسطه ها در صنعت گردشگری کیش و ارتقاء سطح خدمات شایسته، افزود: با محقق شدن این مهم کیشوندان و گردشگران با نرخ مناسب می توانند خرید کنند و تور اپراتورها و چارتر کنندگانی که حلقه اصلی صنعت گردشگری هستند به یک تعادل می رسند و با طرحی مدون به طور حتم شاهد رونق گردشگری خواهیم بود.

در ادامه این نشست حجت الاسلام و المسلمین علیرضا بی نیاز با تقدیر از مسوولان سازمان و بخش خصوصی بابت اهتمام ویژه بر رونق بخشی گردشگری این منطقه، بیان داشت: برگزاری این جلسات با محوریت همفکری و هم افزایی در حل مشکلات موثر واقع خواهد شد.

بی نیاز، ایجاد جذابیت های جدید و طرح های جایگزین همچون تورهای زمینی، خانوادگی، تورهای فرودگاه تا فرودگاه با ارائه خدمات ویژه را یکی از اقدامات تاثیر گذار در این صنعت برشمرد که باید مورد اهتمام ویژه قرار گیرد.

وی با بیان این که تهدیدها را باید به فرصت تبدیل کرد، افزود: همین موضوع باعث شده راه کارهای دیگری نیز مورد بررسی قرار گیرد.

مهدی ادیبان در این نشست با تاکید بر این مهم که توراپراتورها محور و محرکه صنعت گردشگری هستند، اظهار داشت: برای تحول گردشگری باید در حوزه تور اپراتورها انقلابی بزرگ رقم زد.

ادیبان بر اهمیت تدوام برگزاری چنین جلساتی اشاره کرد و بیان داشت: تور اپراتورها با رویکرد تخصصی و حرفه ای باید در حوزه تورهای اختصاصی سالمندان و… توسعه و پیشرفت کنند و کیش می تواند پایلوتی برای این طرح ها باشد.

گفتنی است، افزایش پروازها، جذب گردشگران خارجی، پیش بینی تورهای زمینی، پیاده سازی تورهای خانوادگی، رونق بخشی کسب و کارها، تدوین شیوه نامه های جدید در این حوزه و تشکیل جامعه صنعت گردشگری از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود که با تبادل نظر مورد بررسی قرار گرفت.

  • منبع خبر : روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش