پاتیناژ میکامال در آستانه افتتاح قرار گرفته است پاتیناژی با سرمایه گذاری ۱۳ میلیون یوروی که اولین پیست اسکی روی یخ ایران در ابعاد استاندارد بازی‌های جهانی است که قابلیت تبدیل به سالن آمفی‌تئاتر را دارد. این مجموعه در طبقه‌ی چهارم میکامال واقع شده و ضمن ایجاد فضایی استاندارد برای اسکیت عمومی روی یخ، اسکیت نمایشی و هاکی روی یخ، می‌تواند میزبان تمرینات و مسابقات ملی و بین‌المللی نیز باشد

پاتیناژ میکامال در آستانه افتتاح قرار گرفته است پاتیناژی با سرمایه گذاری ۱۳ میلیون یوروی که اولین پیست اسکی روی یخ ایران در ابعاد استاندارد بازی‌های جهانی است که قابلیت تبدیل به سالن آمفی‌تئاتر را دارد. این مجموعه در طبقه‌ی چهارم میکامال واقع شده و ضمن ایجاد فضایی استاندارد برای اسکیت عمومی روی یخ، اسکیت نمایشی و هاکی روی یخ، می‌تواند میزبان تمرینات و مسابقات ملی و بین‌المللی نیز باشد.

 امید کشتکار مدیر اجرایی و مهندسی مجموعه تجاری تفریحی میکامال در نشست خبری مراسم بهره‌برداری آیس‌رینک میکامال از سرمایه گذاری ۱۳ میلیون یوروی برای ساخت بزرگترین سالن آیس رینک و پاتیناژ و بازیهای یخی خبر داد .

مهندس امید کشتکار مدیر اجرایی مجموعه تجاری تفریحی میکامال در این نشست خبری گروه فنی مهندسی میکامال با اصحاب رسانه کیش گفت :  این مجموعهٔ آیس‌رینک میکامال بر اساس استانداردهای بین‌المللی در ابعاد ۳۰×۶۰ طراحی و در مساحتی بالغ بر ۴ هزار مترمربع که ۱۸۰۰ مترمربع آن را زمین آیس رینک تشکیل میدهد ساخته شده است.

وی در ادامه افزود : این مجموعه ضمن دارا بودن استاندارد های لازم برای برگزاری مسابقات سطح یک جهانی و بین المللی میشود انواع بازی‌های روی یخ از جمله هاکی، کرلینگ، اسکی روی یخ و سرگرمی‌هایی از جمله بامپرکار، مینی‌کار و تئاتر روی یخ نیز قابل اجراست. وی گفت در بخش جانبی این مجموعه سالن برف و سرسره و سورتمه برای علاقمندان ساخته و در نظر گرفته شده است.

امید کشتکار در رابطه با تغییر کاربری پروژه به نکته مهم اشاره کرد و گفت در فاز دوم این مجموعهٔ تفریحی، زمین یخ به سالن کنسرت موسیقی تبدیل می‌شود که گنجایش بیش از هزار نفر را دارد که در عرض ۲۴ ساعت زمین تغییر کار بری داده و پس از پوشش کف یخی سالن و تغییر دما از ۸ درجه زیر صفر به ۲۴ درجه سالن با صندلی‌های پرتابل تمام مکانیزه آراسته و برای برگزاری کنسرت‌ و رویدادهای هنری محیا میشود.

مدیر اجرایی مجموعه تجاری تفریحی میکامال به صرف بیش از ۵۰۰ نفر ساعت فعالیت فنی مهندسی اشاره کرد و گفت بیش از ۷۰ کیلومتر لوله کشی کف سالن آیس رینک بارگزاری شده و تو توربین و ترانس برق مجزا عملیات برق رسانی زمین را برعهده دارد.

 امید کشتکار در پایان گفت طراحی کامل این پروژه بدست مهندسان ایرانی بوده و تنها در جهت تامین برخی تجهیزات فنی و مهندسی از چند کشور معتبر چون ایتالیا ، بلژیک ، آلمان همکاری داشته ایم.

 

  • منبع خبر : کیش نیوز