عملیات اجرایی ساخت مجتمع مسکونی سایه سار با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورزادی معاون عمرانی این سازمان و جمعی از مدیران و مسوولان محلی در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار، همجوار با باغ راه و بزرگراه خلیج فارس با مشارکت سازمان منطقه آزاد کیش و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء آغاز شد.

به گزارش کیش  نیوز ،عملیات اجرایی ساخت مجتمع مسکونی سایه سار با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورزادی معاون عمرانی این سازمان و جمعی از مدیران و مسوولان محلی سه شنبه ۲۳ آبان در زمینی به وسعت ۲۰ هکتار، همجوار با باغ راه و بزرگراه خلیج فارس آغاز شد.

این مجتمع در ۴ فاز و با زیر بنای حدود ۲۴۰ هزار مترمربع و با حجم سرمایه گذاری بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان، به مدت ۴۸ ماه ساخته می شود و دارای فضا های خدماتی، تجاری، ورزشی و فضای سبز گسترده است.

تحولات بازار مسكن در كيش، بويژه افزايش قيمت در سال هاي اخير، تامين مسكن، اقشار مياني، كاركنان موسسات و نهادها و كسبه ساكن در جزيره را دشوار كرده است از اينرو سازمان منطقه آزاد كيش برنامه ريزي، طراحي، ساخت و ارائه ۱۸۰۰ واحد مسكوني براي گروه هاي هدف مذكور را به عنوان نمونه با مشاركت تشكل و نهادهاي مرتبط در دستور كار قرار داده و با اختصاص زمین رایگان و چشم پوشی از عواید حاصل از صدور پروانه ساخت و سایر عوارض شهرسازی تسهیلات لازم را براي تحقق اين مهم فراهم ساخته است.

بر اساس این گزارش سازمان منطقه آزاد کیش در نظر دارد در باقيمانده زمان دولت سيزدهم، نقش خود را با ساخت ۱۸۰۰ واحد مسكوني به عنوان الگويي براي ساخت مسكن اجتماعي در كشور ايفا كند.

در آیین آغاز عملیات اجرایی این مجتمع مسکونی، اسناد موافقت نامه آماده سازی اراضی۲۰ هکتاری “مجتمع مسکونی سایه سار” بین سازمان منطقه آزاد کیش و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با حضور مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، توسط رحیم سرهنگی با نماینده این قرارگاه تبادل شد.

بر اساس این موافقت نامه طراحی و اجرای محوطه سازی و زیرساخت های این مجتمع بزرگ مسکونی شامل شبکه آب، برق، فاضلاب و ساخت ابنیه فنی مورد نیاز توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به مبلغ ۲۰۰۰ میلیارد ریال انجام می شود.

گفتنی است این طرح بزرگ عمرانی توسط شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش و با نظارت معاونت عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش احداث می شود.

  • منبع خبر : روابط عمومی سازمان منطقه آزاد کیش