محمد نیکجو در نشست هماهنگی رسانه ای ستاد مدیریت بحران، اصحاب رسانه را نماینده افکار عمومی اجتماع برشمرد و از آنها برای عضویت و همکاری در قرارگاه رسانه ای ستاد بحران دعوت کرد.

به گزارش کیش نیوز  محمد نیکجو در این نشست ضمن قدر دانی از اصحاب رسانه برای همکاری در بحران زلزله گفت: رسانه ها بازوی توانمند جمع آوری و ارائه اطلاعات در قرارگاه رسانه ای ستاد مدیریت بحران هستند و خواستار ارائه پیشنهادات و راهکارهای آنها جهت اجرای اهداف رسانه ای ستاد مدیریت بحران شد.

نیکجو افزود: مدیریت اطلاع رسانی گسترده و ایجاد امنیت روانی در جامعه، همچنین هشدار های لازم و تولید محتوای آموزشی و مفید در مواقع بحرانی، موجب خدمت رسانی بهتر خواهد شد.

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان‌ منطقه آزاد کیش‌ پرداختن به نقش مهم مردم و وظایف آنها در شرایط بحران از طریق صدا و سیما را بخش حائز اهمیتی در کنترل و‌ مدیریت فضای بحران دانست.بلایای طبیعی و بحرانهای گذشته میتواند تجربه مفیدی برای همکاری مردم ومسیولین در مواقع بحرانی باشد

وی همچنین بر جلوگیری از بروز شایعات و اطلاع رسانی صحیح با کمک رسانه ها تاکید کرد.

نیکجو با بیان اینکه در ستاد مدیریت بحران اطلاع رسانی توسط صدا و سیما و روابط عمومی منطقه ازادخواهد بود افزود: اداره روابط عمومی سازمان نیز مدیریت رسانه ای ستاد را در کنار صدا و سیما بر عهده دارد و پس از آن رسانه های رسمی و پایگاه های معتبر در این مسیر با اعضا ستاد همکاری دارندو‌به اطلاع رسانی می پردازند.

محمد نیکجو هماهنگی و استفاده از ظرفیت تمام رسانه در جهت بهبود اطلاع رسانی ها را امری مهم خواند.

سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش همکاری بین بخشی صحیح را از عوامل مهم و موثر در روند مدیریت بحران عنوان کرد و‌ گفت: گاهی امکانات‌ لازم وجود دارد اما به دلیل عدم اگاهی و همکاری لازم و تقسیم نا صحیح امور در روند اجرا موفق عمل نمی شود.لذا در اين خصوص همکاری همه شهروندان و اعضا ستاد امری ضروریست

نیکجو در بخش دیگر سخنان خود به مشکلات مطرح شده در خصوص زیرساختها اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات زیرساختی مربوط به امروز نبوده و به گفته مهندس کشاورز مدیرعامل سازمان به دلیل توسعه نامتوازن جزیره می باشد.

گفتنی است موضوعات متعددی در خصوص شرایط اضطراری و بحران و فراهم سازی زیرساختها برای چنین مواقعی مورد بحث قرار گرفت و‌ مقرر شد در جلسات بعدی با حضور مهندس پورزادی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان و رئیس ستاد مدیریت بحران کیش بررسی شود.

گفتنی است در این نشست سرهنگ بابایی رئیس پلیس فتای جزیره کیش، نماینده بسیج ودصدا و سیما جمعی از اعضا ستاد مدیریت بحران همچنین اصحاب رسانه حضور داشتند.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش