دکتر مظفری ازعملیات اجرایی توسعه و نوسازی باند جنوبی فرودگاه بین المللی کیش به عنوان یکی از بزرگترین باند های کشور خبر داد

به گزارش کیش نیوز ، دکتر مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش سه شنبه، دهم دی در آیین آغاز عملیات اجرایی توسعه و نوسازی باند جنوبی فرودگاه بین المللی کیش، با بیان اینکه توسعه و نوسازی و ایجاد فضای مناسب فرودگاه بین المللی کیش از ضرورت های این جزیره است؛ گفت: با توجه به ظرفیت های جزیره کیش، طرح های زیرساختی را با سرعت و کیفیت مطلوب پیش می بریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، باند جنوبی را یکی از زیرساخت‌های اصلی این طرح معرفی کرد و گفت: ظرف دوازده ماه آینده عملیات اجرایی باند جنوبی به اتمام خواهد رسید.

همچنین مظفری آغاز ساخت ایستگاه سوخت رسانی و اتمام طرح پایانه فرودگاه بین المللی کیش را ازمهمترین اقدامات عمرانی حال حاضر این سازمان بر شمرد و اظهار داشت: با تامین منابع مالی، این طرح عمرانی با وقفه سه ساله، فعالیت خود را از نو آغاز کرده است و تا پایان سال ۱۳۹۹ به بهره برداری خواهد رسید.

غلامحسین مظفری گفت: با توجه به این که دسترسی به جزیره کیش تنها از مسیر هوایی و دریایی امکان پذیر است از اینرو توجه به زیرساخت های بندر و فرودگاه به عنوان اصلی ترین عامل رونق گردشگری، در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش قرار دارد.

وی توسعه ناوگان هوایی و تجهیزات فرودگاهی را از راهبردهای اصلی این سازمان برشمرد و از خرید بخشی از تجهیزات فرودگاهی خبر داد و افزود: یکی از راهبردهای اصلی ما توسعه ناوگان هوایی است با توجه به این که درخصوص ورود هواپیما جدید به کشور با مشکل مواجه هستیم؛ تلاش شرکت هواپیمایی کیش و سازمان منطقه آزاد کیش این است که  هواپیمای جدید را به هر شکل ممکن در قالب های مختلف داشته باشیم.

همچنین مهندس علی عرب مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه های منطقه آزاد کیش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بازسازی باند جنوبی تا ۳۶۰۰ متر نهایی شده و از  ۳۶۰۰ تا ۴۰۰۰ ادامه پیدا می کند افزود: طرح توسعه باند جنوبی نیز انجام شده و طول باند از ۴۰۰۰ متر تا ۴۳۰۰ متر افزایش می یابد و با توجه به افزایش عرض باند به ۷۵ متر، امکان نشست و برخاست هواپیماهای پهن پیکر همچون ایرباس A380 فراهم می شود.

وی اظهار کرد: باند جنوبی فرودگاه بین المللی کیش، باند اصلی و باند شمالی باند اضطراری است، که با اتمام طرح بازسازی و توسعه باند جنوبی، میزان ظرفیت این فرودگاه، دو برابر افزایش خواهد داشت.

  • منبع خبر : کیش نیوز