با دستور مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش عملیات کاشت 400 نفر نخل در محور نوار ساحلی جزیره از طلوع تا غروب کیش آغاز شده است.

به گزارش کیش نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس ، غفار آقازاده معاون امور شهری شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه جزیره کیش به علت شرایط خاص آب و هوایی یکی از مستعدترین مناطق کشورمان برای کاشت نخل به‌شمار می‌رود، عنوان کرد: فضای سبز هر شهر براساس شرایط اقلیمی آن شهر کار می شود. درخت نخل از گونه های مناسب برای کاشت در جزیره کیش است. ﺧﺼﻮﺻﯿﺎت اﯾﻦگونه نخل ها، ﻧﯿﻤﻪ خشک ﺑﻮدن آن اﺳﺖ ﮐﻪ ماندگاری آنها را اﻓﺰاﯾﺶ داده و این ویژگی ﺳﺒﺐ ﺷﺪه ﺗﺎ یکی از ﻣﻨﺎﺳﺐ‫ﺗﺮﯾﻦ گونه های درختان برای کاشت در جزیره کیش باشد.‬‬

وی گفت: از سالیان گذشته کاشت درختان نخل به صورت گسترده در فضای سبز جزیره کیش که به شش هزار و ۲۰۰ نفر می رسد به عنوان عنصری مهم در تلطیف هوا و زیباسازی فضاهای شهری در این منطقه آزاد کشور به شمار می رود.

معاون امور شهری شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش افزود: به منظور تنوع بخشیدن به فضای سبز و ایجاد جلوه زیبا از یکم بهمن ماه سالجاری در مسیر جاده ساحلی طلوع تا غروب، به همت واحد فضای سبز شرکت عمران، آب و خدمات منطقه آزاد کیش عملیات کاشت ۴۰۰ نفر درخت نخل آغاز شده که تا پایان سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ به اتمام خواهد رسید.

گفتنی است وجود گسترده درختان نخل درمجاورت ساحل و دریا درجزیره کیش خاطرات ماندگاری در  یک سفر ساحلی برای گردشگران خلق می کند و به یکی از نمادهای زنده و زیبای جزیره کیش تبدیل شده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری فارس