مهدی کشاورز در جلسه ای صمیمانه با کسبه و بازاریان کیش از روند تسهیل در زیرساخت بازاریابی و جذب گردشگر در منطقه آزاد کیش با ایجاد اتحاد و همدلی میان سازمان، کیشوندان و بخش خصوصی خبر داد .

به گزارش کیش نیوز ، مهدی کشاورز در جلسه ای صمیمانه با کسبه و بازاریان کیش  با محوریت “نرخ اجاره بها، ارائه برنامه ها، افزایش پروزاها، ایجاد زیرساخت های جذب گردشگری، نحوه نظارت گمرک، نرخ مایحتاج اولیه، خدمات پستی، تامین اجتماعی، واگذاری شرکت آب و برق، هواپیمایی کیش، رویدادسازی، مالیات بر ارزش افزوده، مسکن، زیرساخت بازاریابی، نقش دفاتر گردشگری و ثبت سفارش کالا” در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، فعالان این عرصه را بزرگترین اصناف و سربازان اقتصادی کیش معرفی کرد و گفت: امیدواریم این جلسه پایه، اساس و مبنایی برای حل مشکلات اصناف مختلف در جزیره باشد.

مهدی کشاورز با بیان این که شرایط حاکم بر جامعه سبب شده رونق بازارها مقداری نسبت به گذشته کاهش یابد، گفت: در مرحله نخست این جلسه فعالیت های در دست اقدام که از ابتدا تا انتهای سال در حوزه گردشگری جهت ایجاد شرایط جذب گردشگر و برخی مشکلات مطرح شده بود، مورد بررسی قرار گرفت.

به گفته کشاورز در حوزه های جذب گردشگر، آموزش، بازبینی ساختار بازایابی جذب گردشگر، گفتگو و تبادل نظر شد.

وی در خصوص آمار مقایسه ای ایرلاین ها به مقصد جزیره کیش نسبت به سال گذشته، افزود: با توجه به حدود ۱۷۰ زمین لرزه در کیش و شرایط کرونایی، نسبت به سال گذشته ورود مسافر به جزیره نزدیک به تعداد یک هزار  و ۱۰۰ نفر در تیر ماه رو به کاهش بوده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، اظهار داشت: قصد توجیح موضوع را نداریم و باید آمارها در حوزه رونق گردشگری رو به افزایش باشد؛ ولی شرایط موجود شرایطی بدتر از سال های گذشته نبود.

به گفته کشاورز در ماه های تیر و مرداد فصل خلوتی مسافرت است و تمام تلاش خود را باید به کار گرفت تا فصل خلوتی با رونق گردشگری همراه شود.

مهدی کشاورز با اشاره به این که تصمیمات لازم در خصوص افزایش پروزاها به مقصد کیش اتخاذ شده بود، گفت: امروز ۱۰ پرواز دیگر به ظرفیت موجود اضافه شده و در روزهای آینده هم تعداد پرواز ها رو به افزایش خواهد بود و مشکلی از نظر پرواز نخواهیم داشت.

کشاورز در ادامه سخنان خود تصریح کرد: شهرهای دیگر نیز کمبود و لغو پروازها را تجربه می کنند و با تاخیر بیش از اندازه پروازها مواجه هستند از این رو در جزیره کیش با حمایت های فنی، پشتیبانی و مالی، امیدواریم این مشکلات را به حداقل ممکن برسانیم.

وی، بیان داشت: در این جلسه با استفاده از روش های جدید به سمت بسته های گردشگری در قالب تورها به صورت حرفه ای گام خواهیم برداشت که با کمک خود اصناف و حمایت سازمان این طرح در جزیره با هدف رونق گردشگری اجرایی می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در رابطه با حل مشکل مسکن در نیمه دوم سال که اجرایی خواهد شد، خاطر نشان کرد: چشم انداز ما برای مسکن های در قالب برج و خیلی مسکن های گران قیمت نیست بلکه متوسط و متوسط به پایین از نظر نرخ تمام شده است

مهدی کشاورز در خصوص رعایت عدل و انصاف در تعیین اجاره بها، گفت: مالکان نرخ اجاره بها را خیلی افزایش دادند حتی برخی عنوان می کردند که تورم باعث افزایش نرخ اجاره بها شده است ولی تورم به اون مقداری نیست که برخی موارد از ۷۰ تا ۳۰۰ درصد به طور متغیر اجاره ها افزایش یابد.

کشاورز، افزود: طبق ابلاغیه دولت حداکثر نرخ اجاره بها باید ۲۵ درصد باشد و نباید بیشتر از این باشد و بار دیگر ابلاغیه ای که از سوی معاون اول رئیس جمهور صادر شده دوباره ابلاغ می کنیم و تاکید بر رعایت آن داریم

وی اظهار داشت: مالکان در فصول خلوت، اجاره بها را نسبت پایین تر از فصل پر تردد مسافر دریافت کنند تا این مهم به صورت منطقی، قانونی و قراردادی جبران شود؛ با هم یک رفتار مهربانانه تری داشته باشیم.

گفتنی است در پایان این جلسه مقرر شد با ارائه پیشنهاد بخش خصوصی به سازمان منطقه آزاد کیش، جلسات دیگری در همین راستا برگزار شود.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش