برنامه پاکسازی سواحل غربی کیش با مشارکت خوب کیشوندان ، اعضای گروه های مردم نهاد، دوستداران محیط زیست و دانش آموزان جعفر آهنگران مدیر عامل و برخی مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و عبدالنبی شرفی مدیر عامل شرکت عمران ، آب و خدمات و معاونان این شرکت ساکنان و مسئولان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت عمران ، آب و خدمات ، در این برنامه فرهنگی که جمعه ۱۶ مهر اجرا شد ، تعدادی از ساکنان کیش ، ، اعضای گروه های مردم نهاد، دوستداران محیط زیست و دانش آموزان جعفر آهنگران مدیر عامل و برخی مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش و عبدالنبی شرفی  مدیر عامل شرکت عمران ، آب و خدمات و معاونان این شرکت حضور داشتند.
بر اساس این گزارش غفار آقا زاده معاون امور شهری و محیط زیست شرکت عمران ، آب و خدمات کیش در این برنامه با اشاره به اینکه زباله چهره زیبای طبیعت را زایل کرده و تمامی مردم باید درحفظ محیط زیست و پاکسازی عرصه های مختلف به ویژه سواحل دریا کوشا باشند گفت : شرکت عمران ، آب و خدمات در جهت پاکسازی سواحل نیروهای متعددی را بکار گرفته و بر این امر نظارت کامل دارد اما مهم ترین هدف اجرای این برنامه ترویج فرهنگ در بین افراد جامعه بود تا با نهادینه شدن اهمیت حفظ نظافت محیط زیست، ساکنان و گردشگران محیط ساحل را مانند خانه خود درنظر بگیرند.
مریم محمدی رییس اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش نیز ، فرهنگسازی و همراه کردن کودکان و نوجوانان با برنامه های محیط زیستی را مهم ترین مزیت اجرای این طرح برشمرد و گفت : جزیره کیش همواره به عنوان جزیره دوستدار محیط زیست مطرح بوده است و مشارکت مردم در پاکسازی سواحل که تلاش خواهیم کرد به صورت مستمر ماهیانه برگزار شود تاثیر زیادی در جلب توجه ساکنان و گردشگران به حفظ محیط زیست خواهد داشت.
لازم به ذکر است دراین برنامه حدفاصل  میدان جاسک تا مزرعه هایدروپانیک (قبل از کلبه هور) در بخش ساحلی و جنگلی پاکسازی شد. در پایان نیز شرکت کنندگان در طرح پاکسازی سواحل غربی کیش در ساحل هتل ترنج عکس یادبودی گرفته و در فضایی شاد ۱۶ مهر روز جهانی کودک را به همه کودکان دوستدار محیط زیست و حاضر در این برنامه تبریک گفتند.

  • منبع خبر : روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش